ביטוח פיננסי

ביטוח פנסיוני

ביטוח פנסיוני הוא מכלול דרכים שנועדו להבטיח לאדם העובד (שכיר או עצמאי) מענה בשלושה מצבים של פגיעה ביכולתו להתפרנס (ולפרנס את משפחתו) מעבודתו:

  • נכות, הפוגעת בכושר העבודה או מבטלת אותו כליל.
  • זקנה, המביאה ליציאתו של העובד ממעגל העבודה.
  • מוות, המותיר את השאירים ללא מפרנס.

לביטוח פנסיוני משמשים כלים מגוונים, ובהם:

לעידוד הביטוח הפנסיוני ניתנות הקלות מס בגין כספים המופנים למטרה זו..

משנת 2008 ואילך, חלה חובה לבטח את כלל העובדים במשק בביטוח פנסיוני, כלומר, להפריש שיעור מסוים משכר העובדים, ולהעבירו לגוף פנסיוני שהעובדים בחרו בו. ההפרשות לגוף הפנסיוני ממומנות בחלקן על ידי המעסיק ובחלקן על ידי העובדים.

החובה לבטח את כלל העובדים במשק בביטוח פנסיוני, חלה על עובדים שאין לגביהם הסדר מיטיב, והיא מעוגנת בהוראות "צו הרחבה לפנסיה חובה" שהוצא על ידי שר העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים.

כל אחד מאיתנו מכיר מקרים של אנשים שפרשו לגימלאות ונאלצו לחיות רק מתשלום קיצבת זיקנה של ביטוח לאומי, כשלכך יש להוסיף את תוחלת החיים ההולכת ומתארכת. התוצאה היא, שאנשים שעבדו כל חייהם, בהגיעם לגימלאות, נאלצים לוותר על רמת החיים אליה הורגלו. כדי להימנע ממצב זה ולהמשיך לחיות בכבוד גם לאחר גיל פרישה, מומלץ להתחיל, מוקדם ככל האפשר, לחסוך במסגרת של תוכנית ביטוח פנסיוני, בין אם באמצעות ביטוח מנהלים במסגרת מקום העבודה, במסגרת תוכנית לעצמאים, או במסגרת פוליסת ביטוח חיים פרטית.

ביטוח פנסיוני

אנחנו נדאג להתאים לכם את הביטוח הטוב ביותר עבורכם

ביטוח פנסיוני

תשאירו את זה למקצוענים
להשארת פרטים לחצו כאן
דילוג לתוכן